Zettler Magnetics BV302D15018
Part No.:
BV302D15018
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV302D15018.pdf
Description:
1.8VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
Inventory:300
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EI 30-12.5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
60mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Dual
Center Tap:
No
Power - Max:
1.8VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
24.40mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV302D15018 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV302D15018 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV302D15018?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV302D15018.
Image BV302D15018
Part Number BV302D15018
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EI 30-12.5
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 230V
Voltage - Secondary (Full Load) 15V
Current - Output (Max) 60mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Dual
Center Tap No
Power - Max 1.8VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max) 24.40mm