Zettler Magnetics BV302S18018
Part No.:
BV302S18018
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV302S18018.pdf
Description:
1.8VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
Inventory:300
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EI 30-12.5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
18V
Current - Output (Max):
100mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Single
Center Tap:
No
Power - Max:
1.8VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
24.40mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV302S18018 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV302S18018 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV302S18018?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV302S18018.
Image BV302S18018
Part Number BV302S18018
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EI 30-12.5
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 230V
Voltage - Secondary (Full Load) 18V
Current - Output (Max) 100mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Single
Center Tap No
Power - Max 1.8VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max) 24.40mm