WeEn Semiconductors BYV72EW-200,127
Part No.:
BYV72EW-200,127
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-247-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBYV72EW-200,127.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO247-3
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Series:
Package/Case:
TO-247-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
28 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
1. How to order BYV72EW-200,127 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BYV72EW-200,127 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYV72EW-200,127?
Image BYV72EW-200,127
Part Number BYV72EW-200,127
Manufacturer WeEn Semiconductors
Series -
Package/Case TO-247-3
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 28 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)