STMicroelectronics BYW77P-200
Part No.:
BYW77P-200
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-93-2
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBYW77P-200.pdf
Description:
DIODE GEN PURP 200V 25A SOD93-2
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
SOD-93-2
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.15 V @ 40 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
25 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C
1. How to order BYW77P-200 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BYW77P-200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYW77P-200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BYW77P-200.
7.How to contact us to get technical supports, such as BYW77P-200 pin diagram, BYW77P-200 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BYW77PI-200RG BYW77P-200
Part Number BYW77PI-200RG BYW77P-200
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Series - -
Package/Case DOP3I-2 Insulated (Straight Leads) SOD-93-2
Packaging Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete
Technology Standard Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V
Current - Average Rectified (Io) 25A 25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 40 A 1.15 V @ 40 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns 50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 200 V 25 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F - -
Grade - -
Qualification - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Supplier Device Package DOP3I SOD-93-2
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C