onsemi BYW80-200G
Part No.:
BYW80-200G
Manufacturer:
onsemi
Package:
TO-220-2
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBYW80-200G.pdf
Description:
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220-2
Manufacturer:
onsemi
Series:
SWITCHMODE™
Package/Case:
TO-220-2
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.25 V @ 22 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C
1. How to order BYW80-200G on DeepFinds Electronics?
3. Are the BYW80-200G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYW80-200G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BYW80-200G.
7.How to contact us to get technical supports, such as BYW80-200G pin diagram, BYW80-200G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BYW80-200G
Part Number BYW80-200G
Manufacturer onsemi
Series SWITCHMODE™
Package/Case TO-220-2
Packaging Tube
Product Status Active
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) 8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 22 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-220-2
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C