STMicroelectronics BYW80FP-200
Part No.:
BYW80FP-200
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBYW80FP-200.pdf
Description:
DIODE GP 200V 10A TO220FPAC
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
TO-220-3 Full Pack
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.15 V @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 200 V
Supplier Device Package:
TO-220FPAC
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
1. How to order BYW80FP-200 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BYW80FP-200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYW80FP-200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BYW80FP-200.
Image BYW80FP-200
Part Number BYW80FP-200
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-220FPAC
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)