NXP USA Inc. BZB84-B39,215
Part No.:
BZB84-B39,215
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZB84-B39,215.pdf
Description:
NOW NEXPERIA BZB84-B39 - ZENER D
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order BZB84-B39,215 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZB84-B39,215 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZB84-B39,215?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZB84-B39,215.
Image BZB84-C6V2,215 BZB84-C4V3,215 BZB84-C3V0,215 BZB84-C13,215 BZB84-B39,215
Part Number BZB84-C6V2,215 BZB84-C4V3,215 BZB84-C3V0,215 BZB84-C13,215 BZB84-B39,215
Manufacturer NXP Semiconductors NXP USA Inc. NXP Semiconductors NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - - - * -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Configuration 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode 1 Pair Common Anode - 1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V 4.3 V 3 V - 39 V
Tolerance ±5% ±5% ±5% - ±2%
Power - Max 300 mW 300 mW 300 mW - 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms 90 Ohms 95 Ohms - 130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V 3 µA @ 1 V 10 µA @ 1 V - 50 nA @ 27.3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA - 900 mV @ 10 mA