Micro Commercial Co BZT52C22SHE3-TP
Part No.:
BZT52C22SHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 22V 300MW SOD323
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order BZT52C22SHE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZT52C22SHE3-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C22SHE3-TP?
Image BZT52C22SHE3-TP
Part Number BZT52C22SHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)