Micro Commercial Co BZT52C3V9SHE3-TP
Part No.:
BZT52C3V9SHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD323
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order BZT52C3V9SHE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZT52C3V9SHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C3V9SHE3-TP?
Image BZT52C3V9SHE3-TP
Part Number BZT52C3V9SHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)