Micro Commercial Co BZT52C4V7HE3-TP
Part No.:
BZT52C4V7HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±6.38%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order BZT52C4V7HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZT52C4V7HE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C4V7HE3-TP?
Image BZT52C4V7HE3-TP
Part Number BZT52C4V7HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±6.38%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)