NXP USA Inc. BZT52H-C13,115
Part No.:
BZT52H-C13,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Description:
DIODE ZENER 13V 375MW SOD123F
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Packaging:
Bulk
Supplier Device Package:
1. How to order BZT52H-C13,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZT52H-C13,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52H-C13,115?
Image BZT52H-C2V7,115 BZT52H-C13,115 BZT52H-C43,115 BZT52H-C68,115 BZT52H-C20,115
Part Number BZT52H-C2V7,115 BZT52H-C13,115 BZT52H-C43,115 BZT52H-C68,115 BZT52H-C20,115
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP Semiconductors NXP Semiconductors
Series * * * - -
Package/Case - - - SOD-123F SOD-123F
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) - - - 68 V 20 V
Tolerance - - - ±5% ±5%
Power - Max - - - 375 mW 375 mW
Impedance (Max) (Zzt) - - - 160 Ohms 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr - - - 50 nA @ 47.6 V 50 nA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If - - - 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature - - - -65°C ~ 150°C (TA) -65°C ~ 150°C (TA)