Rohm Semiconductor BZX84B33VLYFHT116
Part No.:
BZX84B33VLYFHT116
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84B33VLYFHT116.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 250MW SOT23
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±2.12%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order BZX84B33VLYFHT116 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84B33VLYFHT116 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84B33VLYFHT116?
Image BZX84B33VLYFHT116
Part Number BZX84B33VLYFHT116
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±2.12%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 23 V
Operating Temperature 150°C (TJ)