onsemi BZX84B4V7LT1
Part No.:
BZX84B4V7LT1
Manufacturer:
onsemi
Description:
DIODE ZENER 4.7V 225W SOT-23
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Supplier Device Package:
1. How to order BZX84B4V7LT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84B4V7LT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84B4V7LT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84B4V7LT1.
Image BZX84B4V7LT1G BZX84B4V7LT1
Part Number BZX84B4V7LT1G BZX84B4V7LT1
Manufacturer onsemi onsemi
Series BZX84BxxxLT1G *
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 -
Packaging Tape & Reel (TR) -
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V -
Tolerance ±1.91% -
Power - Max 250 mW -
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms -
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -