onsemi BZX84B9V1LT1G
Part No.:
BZX84B9V1LT1G
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84B9V1LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 250MW SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
BZX84BxxxLT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84B9V1LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84B9V1LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84B9V1LT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84B9V1LT1G.
Image BZX84B9V1LT1G
Part Number BZX84B9V1LT1G
Manufacturer onsemi
Series BZX84BxxxLT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±2%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)