Rohm Semiconductor BZX84C10VLFHT116
Part No.:
BZX84C10VLFHT116
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C10VLFHT116.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 250MW SSD3
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SSD3
1. How to order BZX84C10VLFHT116 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C10VLFHT116 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C10VLFHT116?
Image BZX84C10VLFHT116
Part Number BZX84C10VLFHT116
Manufacturer Rohm Semiconductor
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±6%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V
Operating Temperature 150°C (TJ)