Rohm Semiconductor BZX84C11VLFHT116
Part No.:
BZX84C11VLFHT116
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C11VLFHT116.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 250MW SSD3
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5.45%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SSD3
1. How to order BZX84C11VLFHT116 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C11VLFHT116 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C11VLFHT116?
Image BZX84C11VLFHT116
Part Number BZX84C11VLFHT116
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±5.45%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Operating Temperature 150°C (TJ)