onsemi BZX84C13
Part No.:
BZX84C13
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C13.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 350MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order BZX84C13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C13.
7.How to contact us to get technical supports, such as BZX84C13 pin diagram, BZX84C13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BZX84C13LT1G BZX84C13LT1 BZX84C13LT3 BZX84C13ET1 BZX84C13_D87Z
Part Number BZX84C13LT1G BZX84C13LT1 BZX84C13LT3 BZX84C13ET1 BZX84C13_D87Z
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series BZX84CxxxLT1G BZX84CxxxLT1 BZX84CxxxLT1 * -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete Obsolete Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V 13 V 13 V - 13 V
Tolerance ±6% ±6% ±6% - ±6%
Power - Max 250 mW 225 mW 225 mW - 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms 30 Ohms 30 Ohms - 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V 100 nA @ 8 V 100 nA @ 8 V - 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA - 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) - -55°C ~ 150°C