onsemi BZX84C13LT3
Part No.:
BZX84C13LT3
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C13LT3.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
BZX84CxxxLT1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C13LT3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C13LT3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C13LT3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C13LT3.
Image BZX84C13LT3 BZX84C13LT3G
Part Number BZX84C13LT3 BZX84C13LT3G
Manufacturer onsemi onsemi
Series BZX84CxxxLT1 BZX84CxxxLT1G
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk Bulk
Product Status Obsolete Discontinued
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V 13 V
Tolerance ±6% ±6.54%
Power - Max 225 mW 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V 100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)