Central Semiconductor Corp BZX84C15 BK PBFREE
Part No.:
BZX84C15 BK PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C15 BK PBFREE.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order BZX84C15 BK PBFREE on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C15 BK PBFREE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C15 BK PBFREE?
Image BZX84C15 BK PBFREE
Part Number BZX84C15 BK PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±5%
Power - Max 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C