Micro Commercial Co BZX84C15WHE3-TP
Part No.:
BZX84C15WHE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C15WHE3-TP.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 200MW SOT323
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOT-323
1. How to order BZX84C15WHE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C15WHE3-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C15WHE3-TP?
Image BZX84C15WHE3-TP
Part Number BZX84C15WHE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±6%
Power - Max 200 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)