onsemi BZX84C22
Part No.:
BZX84C22
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C22.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order BZX84C22 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C22 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C22?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C22.
7.How to contact us to get technical supports, such as BZX84C22 pin diagram, BZX84C22 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BZX84C22LT1G BZX84C22ET1 BZX84C22_D87Z BZX84C22LT1 BZX84C22
Part Number BZX84C22LT1G BZX84C22ET1 BZX84C22_D87Z BZX84C22LT1 BZX84C22
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series BZX84CxxxLT1G * - BZX84CxxxLT1 -
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete Obsolete Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V - 22 V 22 V 22 V
Tolerance ±6% - ±6% ±6% ±6%
Power - Max 250 mW - 350 mW 225 mW 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms - 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15.4 V - 50 nA @ 15.4 V 50 nA @ 15.4 V 50 nA @ 15.4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA - 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) - -55°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C