onsemi BZX84C27ET1
Part No.:
BZX84C27ET1
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C27ET1.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C27ET1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C27ET1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C27ET1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C27ET1.
Image BZX84C27ET1
Part Number BZX84C27ET1
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±7%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)