onsemi BZX84C27ET3
Part No.:
BZX84C27ET3
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C27ET3.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C27ET3 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C27ET3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C27ET3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C27ET3.
Image BZX84C27ET3
Part Number BZX84C27ET3
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±7%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)