onsemi BZX84C30LT1G
Part No.:
BZX84C30LT1G
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C30LT1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 250MW SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
BZX84CxxxLT1G
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±7%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C30LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C30LT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C30LT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C30LT1G.
Image BZX84C30LT1G
Part Number BZX84C30LT1G
Manufacturer onsemi
Series BZX84CxxxLT1G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±7%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)