Rohm Semiconductor BZX84C30VLFHT116
Part No.:
BZX84C30VLFHT116
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C30VLFHT116.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 250MW SSD3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±6.67%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SSD3
1. How to order BZX84C30VLFHT116 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C30VLFHT116 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C30VLFHT116?
Image BZX84C30VLFHT116
Part Number BZX84C30VLFHT116
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±6.67%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 21 V
Operating Temperature 150°C (TJ)