onsemi BZX84C33
Part No.:
BZX84C33
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C33.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 350MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 23.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order BZX84C33 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C33.
7.How to contact us to get technical supports, such as BZX84C33 pin diagram, BZX84C33 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BZX84C33LT1G BZX84C33LT3G BZX84C33LT1 BZX84C33LT3 BZX84C33
Part Number BZX84C33LT1G BZX84C33LT3G BZX84C33LT1 BZX84C33LT3 BZX84C33
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series BZX84CxxxLT1G BZX84CxxxLT1G BZX84CxxxLT1 BZX84CxxxLT1 -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete Obsolete Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V 33 V 33 V 33 V 33 V
Tolerance ±6% ±6% ±6% ±6% ±6%
Power - Max 250 mW 250 mW 225 mW 225 mW 350 mW
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 23.1 V 50 nA @ 23.1 V 50 nA @ 23.1 V 50 nA @ 23.1 V 50 nA @ 23.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA