onsemi BZX84C9V1ET1G
Part No.:
BZX84C9V1ET1G
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C9V1ET1G.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Bulk
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C9V1ET1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C9V1ET1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C9V1ET1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C9V1ET1G.
Image BZX84C9V1ET1G
Part Number BZX84C9V1ET1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±5%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)