onsemi BZX84C9V1ET3G
Part No.:
BZX84C9V1ET3G
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBZX84C9V1ET3G.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 225MW SOT23
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
225 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order BZX84C9V1ET3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the BZX84C9V1ET3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C9V1ET3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZX84C9V1ET3G.
Image BZX84C9V1ET3G
Part Number BZX84C9V1ET3G
Manufacturer onsemi
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±5%
Power - Max 225 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)