TE Connectivity Passive Product C1030RJL
Part No.:
C1030RJL
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC1030RJL.pdf
Description:
RES 30 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer:
Series:
C, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order C1030RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C1030RJL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1030RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C1030RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C1030RJL pin diagram, C1030RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C1030RJL
Part Number C1030RJL
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series C, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 30 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)