TE Connectivity Passive Product C1039RJL
Part No.:
C1039RJL
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC1039RJL.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer:
Series:
C, CGS
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order C1039RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C1039RJL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1039RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C1039RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C1039RJL pin diagram, C1039RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C1039RJL
Part Number C1039RJL
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series C, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)