TE Connectivity Passive Product C14330RJL
Part No.:
C14330RJL
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC14330RJL.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 14W AXIAL
Manufacturer:
Series:
C, CGS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
14W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order C14330RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C14330RJL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C14330RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C14330RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C14330RJL pin diagram, C14330RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C14330RJL
Part Number C14330RJL
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series C, CGS
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 14W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)