TE Connectivity Passive Product C1439RJL
Part No.:
C1439RJL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC1439RJL.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 14W AXIAL
Packaging:
Tray
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
14W
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)
Failure Rate:
1. How to order C1439RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C1439RJL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1439RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C1439RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C1439RJL pin diagram, C1439RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C1439RJL
Part Number C1439RJL
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series C, CGS
Packaging Tray
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 14W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)