TE Connectivity Passive Product C14470RJL
Part No.:
C14470RJL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC14470RJL.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 14W AXIAL
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
14W
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)
Failure Rate:
1. How to order C14470RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C14470RJL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C14470RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C14470RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C14470RJL pin diagram, C14470RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C14470RJL
Part Number C14470RJL
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 14W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)