TE Connectivity Passive Product C1475RJL
Part No.:
C1475RJL
Description:
RES 75 OHM 5% 14W AXIAL
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
14W
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.087" L (8.50mm x 53.00mm)
Failure Rate:
1. How to order C1475RJL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C1475RJL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1475RJL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C1475RJL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C1475RJL pin diagram, C1475RJL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C1475RJL
Part Number C1475RJL
Product Status Active
Resistance 75 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 14W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.087" L (8.50mm x 53.00mm)