TE Connectivity Passive Product C14R68JL
Part No.:
C14R68JL
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsC14R68JL.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 5% 14W AXIAL
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
14W
Temperature Coefficient:
±90ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)
Failure Rate:
1. How to order C14R68JL on DeepFinds Electronics?
3. Are the C14R68JL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C14R68JL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C14R68JL.
7.How to contact us to get technical supports, such as C14R68JL pin diagram, C14R68JL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C14R68JL
Part Number C14R68JL
Product Status Active
Resistance 680 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 14W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm)