Rohm Semiconductor CDZFHT2RA30B
Part No.:
CDZFHT2RA30B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZFHT2RA30B.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 100MW VMN2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
CDZFH
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2.5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
200 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZFHT2RA30B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZFHT2RA30B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZFHT2RA30B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZFHT2RA30B.
Image CDZFHT2RA30B
Part Number CDZFHT2RA30B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZFH
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±2.5%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 23 V
Operating Temperature 150°C (TJ)