Rohm Semiconductor CDZFHT2RA4.3B
Part No.:
CDZFHT2RA4.3B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZFHT2RA4.3B.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±3.02%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZFHT2RA4.3B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZFHT2RA4.3B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZFHT2RA4.3B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZFHT2RA4.3B.
Image CDZFHT2RA4.3B CDZFHT2RA4.7B
Part Number CDZFHT2RA4.3B CDZFHT2RA4.7B
Manufacturer Rohm Semiconductor Rohm Semiconductor
Series CDZFH CDZFH
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V 4.65 V
Tolerance ±3.02% ±2.15%
Power - Max 100 mW 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ)