Rohm Semiconductor CDZT2R10B
Part No.:
CDZT2R10B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R10B.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 100MW VMN2
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
CDZ
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R10B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R10B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R10B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R10B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R10B pin diagram, CDZT2R10B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R10B
Part Number CDZT2R10B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZ
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C