Rohm Semiconductor CDZT2R11B
Part No.:
CDZT2R11B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R11B.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R11B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R11B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R11B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R11B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R11B pin diagram, CDZT2R11B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R11B
Part Number CDZT2R11B
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C