Rohm Semiconductor CDZT2R12B
Part No.:
CDZT2R12B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R12B.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R12B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R12B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R12B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R12B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R12B pin diagram, CDZT2R12B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R12B
Part Number CDZT2R12B
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C