Rohm Semiconductor CDZT2R15B
Part No.:
CDZT2R15B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R15B.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
42 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R15B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R15B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R15B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R15B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R15B pin diagram, CDZT2R15B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R15B
Part Number CDZT2R15B
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 42 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 11 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C