Rohm Semiconductor CDZT2R4.7B
Part No.:
CDZT2R4.7B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R4.7B.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R4.7B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R4.7B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R4.7B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R4.7B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R4.7B pin diagram, CDZT2R4.7B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R4.3B CDZT2R4.7B
Part Number CDZT2R4.3B CDZT2R4.7B
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V 4.7 V
Tolerance ±3% ±2%
Power - Max 100 mW 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C