Rohm Semiconductor CDZT2R9.1B
Part No.:
CDZT2R9.1B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2R9.1B.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 100MW VMN2
Series:
CDZ
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2R9.1B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2R9.1B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2R9.1B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2R9.1B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZT2R9.1B pin diagram, CDZT2R9.1B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZT2R9.1B
Part Number CDZT2R9.1B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZ
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±2%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C