Rohm Semiconductor CDZT2RA3.9B
Part No.:
CDZT2RA3.9B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2RA3.9B.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 100MW VMN2
Series:
CDZ
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±3.46%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2RA3.9B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2RA3.9B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2RA3.9B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2RA3.9B.
Image CDZT2RA3.9B CDZT2RA3.6B
Part Number CDZT2RA3.9B CDZT2RA3.6B
Manufacturer Rohm Semiconductor Rohm Semiconductor
Series CDZ CDZ
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V 3.72 V
Tolerance ±3.46% ±3.29%
Power - Max 100 mW 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V 10 µA @ 1 V
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ)