Rohm Semiconductor CDZT2RA9.1B
Part No.:
CDZT2RA9.1B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZT2RA9.1B.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 100MW VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2.09%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
VMN2 (SOD-923)
1. How to order CDZT2RA9.1B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZT2RA9.1B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZT2RA9.1B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZT2RA9.1B.
Image CDZT2RA9.1B
Part Number CDZT2RA9.1B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±2.09%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Operating Temperature 150°C (TJ)