Rohm Semiconductor CDZVT2R13B
Part No.:
CDZVT2R13B
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZVT2R13B.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 100MW VMN2M
Shipping
Inventory:980
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
CDZV
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±2.23%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
37 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
VMN2M (SOD-923)
1. How to order CDZVT2R13B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZVT2R13B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZVT2R13B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZVT2R13B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZVT2R13B pin diagram, CDZVT2R13B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZVT2R13B
Part Number CDZVT2R13B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZV
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±2.23%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 37 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Operating Temperature 150°C (TJ)