Rohm Semiconductor CDZVT2R18B
Part No.:
CDZVT2R18B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZVT2R18B.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 100MW VMN2M
Shipping
Inventory:729
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
65 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
VMN2M (SOD-923)
1. How to order CDZVT2R18B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZVT2R18B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZVT2R18B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZVT2R18B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZVT2R18B pin diagram, CDZVT2R18B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZVT2R18B
Part Number CDZVT2R18B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZV
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance -
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 65 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 13 V
Operating Temperature 150°C