Rohm Semiconductor CDZVT2R20B
Part No.:
CDZVT2R20B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZVT2R20B.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 100MW VMN2M
Shipping
Inventory:993
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
85 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
VMN2M (SOD-923)
1. How to order CDZVT2R20B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZVT2R20B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZVT2R20B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZVT2R20B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZVT2R20B pin diagram, CDZVT2R20B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZVT2R20B
Part Number CDZVT2R20B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZV
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance -
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Operating Temperature 150°C