Rohm Semiconductor CDZVT2R30B
Part No.:
CDZVT2R30B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCDZVT2R30B.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 100MW VMN2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±2.5%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
200 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C
VMN2M (SOD-923)
1. How to order CDZVT2R30B on DeepFinds Electronics?
3. Are the CDZVT2R30B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDZVT2R30B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDZVT2R30B.
7.How to contact us to get technical supports, such as CDZVT2R30B pin diagram, CDZVT2R30B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDZVT2R30B
Part Number CDZVT2R30B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series CDZV
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±2.5%
Power - Max 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 23 V
Operating Temperature 150°C