TDK Corporation CKCL22JB1H103M085AA
Part No.:
CKCL22JB1H103M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCKCL22JB1H103M085AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 10000PF 50V JB 0805
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
2
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
JB
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)
1. How to order CKCL22JB1H103M085AA on DeepFinds Electronics?
3. Are the CKCL22JB1H103M085AA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKCL22JB1H103M085AA?
Image CKCL22JB1H103M085AA
Part Number CKCL22JB1H103M085AA
Manufacturer TDK Corporation
Series CKC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 10000pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Circuit Type Isolated
Temperature Coefficient JB
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)